Об'єднане управління пенсійоного фонду інформує

Легальна зайнятість – впевнене сьогодення і гарантоване майбутнє
16.05.2018


 

11 травня 2018 року робоча група з питань детінізації доходів, підвищення рівня заробітної плати та легалізації зайнятості населення здійснила виїзд з метою обстеження стану дотримання чинного законодавства щодо оформлення трудових відносин та оплати праці суб’єктів господарської діяльності у селах Тернопільського району.

Головний спеціаліст сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу – Тетяна Саєнко, інформувала громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати.

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.
 

Марта Ковалець

Головний спеціаліст відділу

по роботі з персоналом