Об'єднане управління пенсійоного фонду інформує

Хочете порахувати свій розмір пенсії?
13.11.2017


 

 

        Для того, щоб кожен українець зміг визначити розмір своєї пенсії, після прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій"була встановлена формула для цього розрахунку.

        Формула, по якій розраховуватимуть пенсії, не є складною, проте потрібно знати складові цієї формули – кількість років страхового стажу та показник, пов’язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії.

        Не виникає труднощів у визначені страхового стажу. А от коефіцієнтом заробітної плати розібратися значно складніше. Розмір зарплати працівника та середньої зарплати по Україні постійно змінювалися. До прикладу, для людей, які працювали до та після 2000 року, існує різне обчислення індивідуального коефіцієнта заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні.

        Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю з середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина.
        Вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду. У них є відповідні дані для кожного українця. Також працівники фонду зможуть розповісти як саме збільшиться розмір пенсії після проведення реформи.

 

Формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи є такою:

 

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс

Сзрозмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Ікз індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внескицю інформацію кожен може отримати у будь-якому відділені Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу.

 

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області