Об'єднане управління пенсійоного фонду інформує

Призначення пенсії за вислугу років
06.11.2017


 

 

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VІІІ збережено право на пенсію за вислугу років артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за наявності стажу творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та в порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.

Представникам інших професій збережено право на пенсію за вислугу років за умови, якщо такі особи на день набрання чинності Закону 2148 мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (пункт 21 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону 1058). Таким особам пенсія за вислугу років буде призначатися за їхнім зверненням із дотриманням умов, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Розмір пенсії за вислугу років буде визначатися відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону 1058. При цьому в частині визначення права будуть застосовуватися положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» (у тому числі статті 60).

Аналогічно збережено право на пенсію за віком на пільгових умовах жінкам, зайнятим протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну.

Пунктом 23 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону 1058 передбачено, що якщо на день набрання чинності Закону 2148 такі жінки мають стаж роботи, необхідний для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «е» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (не менше як 20 років), то виходитимуть на пенсію після досягнення віку від 50 до 55 років залежно від дати народження.

 

 

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області