ДокументиДокументи Звернення депутатів районної ради → ЗВЕРНЕННЯ депутатів Тернопільської районної ради щодо пільгового перевезення пенсіонерів Тернопільського району

 

Президенту України

Порошенку О.П.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Голові Верховної  Ради України

Парубію А.В.

Уповноваженій Верховної Ради України
з прав людини

Лутковській В.В.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ!

Ми,  депутати Тернопільської районної ради, від імені територіальних громад району звертаємось до Вас з вимогою забезпечити виконання статей Конституції України, зокрема статті 24, яка гласить: «Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» передбачено право пенсіонерів за віком на безплатний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та на приміських маршрутах.

 Міська рада міста Тернополя рішенням виконавчого комітету прийняла рішення № 543 від 02.08.2017 р. «Про затвердження Порядку забезпечення осіб, офіційно зареєстрованих чи фактичне місце проживання яких є м. Тернопіль, електронними квитками у вигляді Соціальної картки Тернополянина».

 У Законі України «Про Державний бюджет України 2018 рік» видатки  у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачені і фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.

 Але стаття 142 Конституції України гласить: «Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою».

 Вважаємо, що Постанова Кабінету Міністрів України № 354 і Закон України «Про державний бюджет України на 2018 рік» суперечать одне одному.  Вихід з цієї ситуації вбачаємо у виділенні коштів на пільгове перевезення з державного бюджету. Тоді будуть дотримані і Конституція України, і Постанова КМУ № 354, і права громадян України.

 На даний час пасажир-пенсіонер не може скористатися своїм правом на пільговий проїзд, якщо  він не проживає в м. Тернополі. Але жителі Тернополя їздять в приміських маршрутах, де за пільговий проїзд оплачує Тернопільський  районний бюджет. Тим більше 30 тисяч дачних ділянок знаходяться у власності жителів міста в районі, куди їдуть в основному пенсіонери.

Відповідно до статті 19 Конституції України «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Чи Конституція в Україні перестала бути основним законом?

Прийнято на 16 сесії
Тернопільської районної ради

23 лютого 2018 року