Новини


Зустріч з приводу медичної реформи
02.08.2017


 
        Сьогодні, 2 серпня, з робочим візитом у Тернополі перебував Народний депутат України Олег Березюк. У рамках візиту він відвідав три найбільших заклади охорони здоров’я міста, серед них - Тернопільське районне територіальне медичне об’єднання.

        Олег Березюк поспілкувався з колегами-медиками і обговорив з ними ключові моменти медичної реформи.

        Головне завдання реформування – змінити підхід до фінансування галузі. Кошти повинні йти за пацієнтом до висококваліфікованого лікаря, а не з розрахунку на одного жителя. 

    Дотепер всі гроші держави по великому рахунку розподілялися в центрі, з розрахунку на ліжкомісця. Зараз планується змінити філософію розподілу грошей. Кошти будуть надходити з державного бюджету згідно з договором, підписаним між лікарнею та пацієнтом. Тобто кошти надходитимуть у лікарю, де отримує допомогу пацієнт. Попередня система вичерпала себе. Наведу приклад: в одному із населених пунктів Івано-Франківської області на 22-ох ліжках дитячого відділення був лише один пацієнт. А фінансуються всі ліжка. На що йдуть ці кошти? Згідно запланованої реформи,змінюється підхід до фінансування галузі, - зазначив Олег Березюк. 


 

    Народний депутат зауважив, що реформа розрахована на чотири роки і охопить всі ланки медицини. Зміни розпочнуться з амбулаторної служби.

        Тепер пацієнт обиратиме собі лікаря. Тоді не лікарня найматиме медика, а лікар буде пропонувати закладу своїх пацієнтів, - наголосив Олег Березок. За словами народного депутата, сьогодні найбільшим противником медичної реформи є фармакологічна мафія, яка 15 років знущалася над українцями і отримувала від цього надприбутки.