ДокументиДокументи Звернення депутатів районної ради → ЗВЕРНЕННЯ щодо послуг державних нотаріусів

 

Міністру юстиції України

Петренку П.Д.

 

   Голові Тернопільської

  обласної державної адміністрації

  Барні С.С.

 

Начальнику Головного територіального

  управління юстиції у Тернопільській області

  Кольцову Е.С.

 

 

Звернення

 

 До нас, як до депутатів Тернопільської районної ради, поступили звернення від громадян щодо непомірних для них витрат на оформлення права на спадщину у державних нотаріусів Тернопільської області.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про нотаріат» за вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством.

Розмір ставок державного мита за видачу свідоцтва про право на спадщину та пільги щодо його сплати встановлені Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 № 7-93 (із змінами і доповненнями).

Так, за видачу свідоцтва про право на спадщину стягується державне мито у розмірі, встановленому підпунктом «ж» пункту 3 статті 3 зазначеного Декрету, тобто два неоподатковуваних мінімуми доходів громадян – 34 грн.

Однак в середньому оформити право на спадщину на земельну ділянку в Тернопільському районні становить 2 000 грн.

За надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також технічного характеру справляється окрема плата у розмірах, що встановлюються Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими управліннями юстиції. Кошти, одержані від надання таких додаткових послуг, спрямовуються до Державного бюджету України (частина 2 статті 19 Закону України "Про нотаріат").

Враховуючи вищенаведене просимо Вас зменшити  додаткові послуги правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також технічного характеру.

 

 

 

Прийнято на десятій сесії

Тернопільської районної ради

 24 лютого 2017 року