ДокументиДокументи Звернення депутатів районної ради → ЗВЕРНЕННЯ щодо недопущення екологічної катастрофи

 Міністерство аграрної політики

 та продовольства України

 

ЗВЕРНЕННЯ

Тернопільська філія ДП «Укрветсанзавод» є державною власністю і введений в експлуатацію в 1977 році. В 2008 році завод був включений в державну програму реконструкції та розвитку, але кошти, які були виділені на технічне переобладнання заводу, були використані неефективно.

З моменту прийняття заводу в експлуатацію реконструкція та модернізація не проводилися. Сьогодні завод не відповідає санітарним вимогам, технологічне обладнання застаріле, закінчився його термін експлуатації, виробничі приміщення руйнуються. У сировинному цеху покрівля протікає, фасад приміщення під впливом атмосферних опадів руйнується.

З червня 2012 року завод здійснює лише утилізацію кісток, які переробляються на кісткове борошно. Утилізація м’яких відходів тваринного походження та загиблих тварин накопичується на території підприємства.

Накопичені відходи зберігаються під відкритим небом. При підвищенні температурних показників це призведе до гнильного розпаду накопичувальних запасів, що в свою чергу негативно вплине на екологічну ситуацію в навколишніх населених пунктах, а також погіршить екологічний стан виробничих потужностей підприємства.

Сировина на завод поступає з Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. На нижній площадці для зберігання сировини знаходиться майже п’ятнадцять тисяч тонн відходів. Стік води здійснюється за межі території заводу. Очисні споруди «Ветсанзаводу» не функціонують. На підприємстві відсутні дезінфікуючі засоби.

Враховуючи неодноразові звернення громад с. Острів та навколишніх сіл, ми, депутати Тернопільської районної ради, глибоко стурбовані станом справ на заводі, де грубо порушуються вимоги санітарного законодавства, стоки від накопиченої сировини попадають у ґрунтові та стічні води, що може призвести до прикрих та непоправних наслідків, різного виду хвороб.

Виходячи з вищенаведеного, депутати Тернопільської районної ради вимагають призупинити приймання продукції і розпочати реконструкцію даного підприємства з метою недопущення екологічної катастрофи.

 

 Прийнято на ІІІ пленарному засіданні

    3 сесії Тернопільської районної ради

    12 квітня 2016 року