ДокументиДокументи Звернення депутатів районної ради → ЗВЕРНЕННЯ щодо компенсації витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян Голові Верховної Ради України

В. Гройсману

 

 

Прем'єр Міністру України

А. Яценюку

 

Звернення

Держава на законодавчому рівні закріпила за певними категоріями населення право на безоплатний проїзд, в тому числі у міському транспорті. Щорічною гарантією виконання державою цього обов’язку перед громадянами була субвенція місцевим бюджетам з державного бюджету, за рахунок якої здійснювалась компенсація транспортним підприємствам витрат на перевезення пільговиків.

Незважаючи на те, що вказана субвенція покривала лише 50% реальних витрат перевізників та часто надходила несвоєчасно, місцевій владі вдавалось утримувати ситуацію і забезпечувати реалізацію права на пільговий проїзд усім категоріям громадян.

Проте, Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» взагалі не передбачив виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Таким чином, соціальна напруга все більше зростає. Станом на сьогодні окремі приватні перевізники у салонах своїх автобусів вже розмістили оголошення про відмову возити деяких пільговиків. З метою хоча б часткового врегулювання ситуації і збереження пільгового проїзду, окремі місцеві ради вже заявили про готовність якусь частину компенсації надати з місцевого бюджету. Але таке вирішення питання не задовольняє підприємців-перевізників.

У ще гіршому становищі опинились підприємства міського електротранспорту комунальної форми власності. Адже доля пільговиків у загальній кількості пасажирів, що перевозяться міським електричним транспортом, є найбільшою і складає від 45 до 80 відсотків. Тому субвенція державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян  є основною складовою частиною доходу таких підприємств.

Тому зволікання з вирішенням цього питання призводить, щонайменше, до погіршення якості і безпеки послуг з перевезення. А надалі така ситуація може привести до безпідставного підвищення перевізниками тарифів на проїзд, тобто тягар виконання обов’язку держави може в черговий раз лягти на плечі звичайного громадянина.

Враховуючи викладене, ми депутати Тернопільської районної ради ради просимо невідкладно вжити заходів реагування для доповнення статті видатків / субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Прийнято на 3 сесії

Тернопільської районної ради

25 лютого 2016 року