Місцеві радиМісцеві ради VІI скликання → Петриківська сільська рада


адреса: 47720, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, 
               с. Петриків, вул.Шептицького,118а
eлектронна пошта: petrykiv.rada@ukr.net
телефон: 49-56-13
голова:Король Володимир Михайлович  
секретар: Ататей Ірина Іванівна

Декларація голови Петриківської сільської ради за 2015 рік.Петриківська сільська рада

Тернопільський район

Тернопільська область

 

 

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ

Десята сесія

 

РІШЕННЯ  №___

 

від 12 липня 2016 року

 Про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік

 

     Керуючись ст. 143 Конституції України, відповідно до  Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 24.12.2015 р. №909-VIII, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою приведення у відповідність до чинного законодавства місцевих податків та зборів, Петриківська  сільська рада

 ВИРІШИЛА:

 

1.    Встановити на території Петриківської  сільської ради  на  2017 рік ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

   1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об‘єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

   Визначення      платників податку  в  разі  перебування  об‘єктів  житлової   та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

   а) якщо об‘єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

   б) якщо об‘єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

   в) якщо об‘єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

   1.2.Об‘єктом оподаткування є об‘єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

      Не є об‘єктом оподаткування:

   а) об‘єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленному порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

   б) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

   в) гуртожитки;

   г) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв‘язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням Петриківської сільської ради;

   r) об‘єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об‘єкта на дитину;

 д) об‘єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб‘єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

 е) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

   є) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

   ж) об‘єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

     1.3. Базою оподаткування є загальна площа об‘єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

   1.3.1. База оподаткування об‘єктів житлової та нежитлової нерухомості в тому числі їх документів платника податків, зокрема документів на право власності.

   1.3.2.База оподаткування об‘єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об‘єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об‘єкт.

     1.4.1.База оподаткування об‘єкта/об‘єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

   а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

   б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

   в) для різних типів об‘єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів;

   г) для багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, одиноких перестарілих, учасників АТО, учасників бойових дій, дітей війни, чорнобильців і інвалідів 1 групи – на 240 квадратних метрів.

    Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

    1.4.2. Звільнити від сплати податку за об‘єкти:

    а) нежитлової нерухомості що перебувають у власності фізичних осіб, а саме: господарські (присадибні) будівлі допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, інші будівлі (окрім будівель в гаражних кооперативах).

   б) житлової або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій зареєстрованих у встановленому законом порядку, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування.

   в) об‘єкти житлової та нежитлової нерухомості, які знаходяться в комунальній власності територіальної громади.

  1.4.3. Пільги з податку, що сплачується на території с. Петриків з об‘єктів житлової або нежитлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

   об‘єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об‘єкта/об‘єктів перевищує п‘ятикратний розмір неоподаткованої площі, затвердженої рішенням;

   об‘єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

  1.4.4.Петриківська сільська рада до 1 лютого поточного року подає до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об‘єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих Петриківською сільською радою.

    1.5. Ставки податку для об‘єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1кв. метр бази оподаткування.

   а) на об‘єкти житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0,1% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року) за 1 квадратний метр бази оподаткування;

   б) на об‘єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб у розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року) за 1 квадратний метр бази оподаткування;

   в) для фізичних осіб-підприємців, які використовують нежитлові приміщення з метою одержання прибутків в розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на   1 січня звітного (податкового року) за 1 квадратний метр бази оподаткування.

    1.6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

   1.7. Обчислення суми податку здійснюється відповідно до Порядку визначеному п.266.7 та п. 266.8 Податкового кодексу України.

   1.8. Податок сплачується  в порядку та строки визначені п. 266.9 та п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України.

   1.9 Подання звітності відбувається  відповідно до вимог Податкового кодексу України.

   1.10. Податкове зобов‘язання за звітний рік з податку сплачується:

   а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

      б) юридичними особами – авансовими внесками податковій декларації.

 

2.                  Затвердити транспортний податок на 2017 рік.

   2.1.Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1. пункту 2 цього Положення є об‘єктами оподаткування.

  2.2. Об‘єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п‘яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

   Така вартість визначається органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об‘єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб – сайті.

   2.3. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об‘єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.

  2.4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об‘єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.2.

    2.5. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 2.6.1. Обчислення суми податку з об‘єкта/об‘єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

   2.6.2. Податкове/податкоі повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

   Щодо об‘єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об‘єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

   Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам-нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об‘єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

   2.6.3. Органи внутрішніх справ, зобов‘язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об‘єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

   З 1 квітня 2015року органи внутрішніх справ, зобов‘язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об‘єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

   Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

   2.6.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об‘єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

   Щодо об‘єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об‘єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об‘єкт.

   2.6.5. У разі переходу права власності на об‘єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об‘єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об‘єкт.

   Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

   2.6.6. За обє‘кти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

   2.7. Порядок сплачується за місцем реєстрації об‘єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положенням Бюджетного кодексу України.

   2.8.  Транспортний податок сплачується:

   а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

   б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

3.  Туристичний  збір на 2017 рік.

  3.1. ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до бюджету села Петриків.

   3.2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Петриківської сільської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов‘язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

  3.2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

   а) постійно проживають на територію Петриківської сільської ради, у тому числі на умовах договорів найму;

   б) особи, які прибули у відрядження;

   в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

   г) ветерани війни;

   r) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

   д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів,що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров‘я;

   е) діти віком до 18 років;

   є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

     3.4.1. Ставка збору встановлюється у розмірі 1 (одного) відсотка до бази справляння збору.

  3.4.2. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 3.5. , за вирахуванням податку на додану вартість.

     3.4.3. До вартості споживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в‘їзд (віз), обов‘язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов‘язані з правилами в‘їзду.

   3.5. Адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

     3.6.  Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

     4.  Затвердити  ставку  збору  за  місця  для  паркування транспортних засобів на 2017 рік.

  4.1. Визначити, що платниками збору є юридичні особи, їх філії, фізичні особи-підприємці, які згідно з рішенням сесії Петриківської сільської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів,  на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

  4.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується окремим рішенням сільської ради.

  4.3. Об’єктом оподаткування  є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

  4.4. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

  4.5. Затвердити ставку збору за місця для паркування транспортних засобів на 2017 рік у розмірі 0,05 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності.

   4.6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

   5.Ставки єдиного податку на 2017 рік

  5.1. Ставки єдиного податку встановлюються у вісотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

  5.2. Встановити ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців платників єдиного податку першої - другої груп у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати з розрахунку на календарний місяць:

       10 % для платників єдиного податку першої групи;

       20% для платників єдиного податку другої групи.

        5.3. Ставки єдиного податку для суб’єктів господарювання, які не зазначені в п.5.2. даного рішення , встановлюються відповідно до п.п. 293.3. – 293.9 ст. 293 Податкового кодексу України.

        5.4. База та об’єкт оподаткування,  поатковий  період  та інші обов’язкові елементи єдиного податку визначаються згідно з главою 1 розділу ХIV Податкового кодексу України.

 

  6. Акцизний податок на 2017 рік.

    6.1. Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України, ставка податку становить 5 відсотків.

    

         7.   Встановити  на  території  Петриківської  сільської   ради   земельний   податок на 2017 рік

     7.1. Платниками земельного податку є:

        - власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

       - землекористувачі;

    7.2. Об’єктом оподаткування є:

       - земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні;

       - та земельні частки (паї), що перебувають у власності.

    7.3. Базою оподаткування є:

       -  нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податкового кодексу України;

       площа земельних земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

   7.4. Ставки земельного податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження):

№№

п/п

Використання земельної ділянки

Ставки у відсотках від нормативно- грошової оцінки

1.

Ставка податку встановлюється за землі сільськогоспо дарського призначення (перелік відповідно до п.2 ст. 22 Земельного кодексу України).

0,1

2.

Землі для ведення фермерського господарства

1,0

3.

Земельні ділянки під житлове будівництво

0,1

4.

Земельні ділянки для гаражного будівництва

1,0

5.

Земельні ділянки під індивідуальне та колективне гаражне будівництво

1,0

6.

Земельні ділянки для садівничих товариств (під садовими і дачними будиночки фізичних осіб)

2,0

7.

Земельні ділянки надані для промисловості

1,0

8.

Земельні ділянки надані для комерційного призначення

12,0

9.

Землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту де не проведена нормативна грошова оцінка

0,1

10.

Земельні ділянки, які перебувають у постійному (тимчасовому) користуванні суб’єктів господарювання різного функціонального  використання (крім державних і комунальних)

2

 

 

 

Які фінансуються з обласного бюджету

0,1

 

Не під будівлями

0,01

11.

Земельні ділянки, які перебувають у постійному (тимчасовому) користуванні державної, комунальної форми власності)

5,0

12.

Земельні ділянки водного фонду за межами населеного пункту де не проведена нормативна грошова оцінка

0,25

13.

Земельні ділянки, що відносяться до земель  транспорту, зв’язку, енергетики

0.25

14.

Земельні ділянки лісогосподарських підприємств

0,25

15.

Земельні ділянки для обслуговування інших закладів громадської забудови

1,0

16.

Інші землі несільськогосподарського призначення не зазначені в даній таблиці

1,0

7.6. Пільги щодо сплати земельного подаку  для фізичних осіб:

       Від сплати податку звільняються:

      - інваліди першої та другої групи;

      - фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 3-х років;

      - пенсіонери(за віком);

      - ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

      - фізичні особи, визнані законом особами, які постаждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та цчасники ліквідації Чорнобильської катстрофи;

      - особи, які мають статус учасника АТО;

      - родини загиблихосіб, які мали статус учасника АТО.   

 7.6.1. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

   - для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більше 2 гектара;

   - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка в селі — не більше 0,25  гектара;

   - для індивідуального дачного будівництва — не більше  0,12 гектара;

   - для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара;

   - для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;

7.6.2. Звільнити з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р. від сплати земельного податку, що надходить до місцевого бюджету дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади комунальної форми власності, заклади культури, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту сільської ради (в. т. ч. стадіони та футбольні поля), органи місцевого самоврядування, парки комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, пам'ятники природи.

 7.7. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 7.8. Порядок очислення та строк сплати земельного податку визначається ст.. 286,287 Податкового кодексу України.

    8. Всі  питання не врегульовані цим рішенням регулюються  відповідними нормами Податкового кодексу України.

    9. Дане рішення офіційно оприлюднити на веб-сайті Пертриківської сільської ради та Тернопільської районної ради та стендах в приміщенні Петриківської сільської ради по вул. Шептицького, 118Б, с. Петриків.

10.                       Контроль за виконанням даного рішення доручити комісії сільської ради з питань соціально-економічного розвитку, будівництва та бюджету.

 

 

     Сільський голова                                                         В.М. Король